Učenici osnovnih škola naše općine predstavili su se bogatim  kulturno-muzičkim programom u prepunoj Velikoj sali općine Stari Grad.
Manifestacija je sa Trga oslobođenja – Alija Izetbegović premještena zbog loših vremenskih uslova. Priredbu, koja se tradicionalno održava u okviru obilježavanja Dana općine Stari Grad, otvorio je načelnik Općine, Ibrahim Hadžibajrić. Domaćin priredbe bila je OŠ”Saburina”.
Naša škola predstavila se plesnom tačkom “Planeta zemlja” Ritmičke sekcije koju sačinjavaju učenice drugog razreda predvođene učiteljicom Lejlom Čengić te recitalom sa horskim pjevanjem “Domovina“ i “Bosna moja“ učenika prvog razreda predvođenih učiteljicom Alisom Mujan. Za ove nastupe učenici su nagrađeni velikim aplauzom jer su i naši najmlađi učenici dostojanstveno predstavili svoju školu.
Priredbi su kao publika prisustvovali učenici drugog razreda naše škole predvođeni učiteljicom Amrom Efendić.