26.05. 2017. godine naši učenici IX-1 i IX-2 razreda i ove godine su se odlučili da ovo veče provedu u hotelu Evropa.
Sastanak je bio sat vremena ranije na Latinskoj ćupriji. Sve je bilo divno tako da će im ova noć ostati u lijepom sjećanju. Vjerovatno očekujete odmah slike, međutim, ovaj put redakcija “Dječije ruke” želi ponuditi informaciju više.
Ovom prilikom želimo naše čitaoce upoznati sa jednom našom tradicijom i malim historijatom maturskih večeri naših učenika.     U poratnim godinama išlo se nekoliko godina uzastopno u diskoteku SG u Jelićevoj. Nakon toga u disko u Holiday Inn-u, a zadnjih godina u hotel Evropu. Postoji jedna mala tradicija koja je povezana sa svim ovim mjestima i to je ono što nam je bitno. Iz generacije u generaciju ovaj lijepi običaj se ponavlja pa ga svi već smatraju tradicijom. Svaki put je okupljanje na At-mejdanu prije Latinske ćuprije. Sat vremena ranije tu se sreću bivši i sadašnji maturanti, dođu i budući maturanti,  njihovi roditelji, nastavnici i nastavnice, učiteljice, razrednici.