U ponedjeljak 20.03.2017. godine na planini Igman realiziran je projekat pod nazivom “Miris proljeća”. Projekt je realiziran u organizaciji Službe za obrazovanje, kulturu i sport Općine Stari Grad. Cilj projekta je socijalna inkluzija osoba s Down sindromom i djece iz šest osnovnih škola sa područja Općine Stari Grad.

Manifestaciji su prisustvovala po 3 učenika iz svake od šest osnovnih škola i djeca iz Zavoda “Mjedenica” i Udruženja “Život sa Down sindromom”. Ispred naše škole manifestaciji su prisustvovali učenici VIII-2 odjeljenja Drkić Nurdžihan, Karačić Belma i Šljivo Bakir kao i direktor škole i socijalna radnica. Ovo je bila prilika da se učenici kroz izradu likovnih radova druže i nauče šta znači inkluzija, da nauče prihvatati različitosti i pomažu jedni drugima u radu i učenju.