http://portal.skola.ba/start/DesktopModules/Repository/MakeThumbnail.aspx?tabid=54&id=4260Literarno stvaralaštvo

Učenik VII1 razreda naše škole, SEAD FEJZAGIĆ, osvojio je DRUGO MJESTO  sa lierarnim radom na temu „Moj san o olimpijadi u mojoj državi“ kojeg je u sklopu projekta “Oživljavanje Olimpijskog duha” organiziralo Udruženje Veritas.
Pravo učešća imali su svi učenici osnovnih i srednjih škola iz Kantona Sarajevo . Nagrađeni učenici pozvani su  na ceremoniju obilježavanja godišnjice Olimpijskih igara 9. februara 2013. godine na Bjelašnici, gdje će im biti uručene nagrade. Pobjednički radovi će biti objavljeni na web stranici Udruženja Veritas, www.veritassarajevo.ba , a mi  vam u nastavku objavljujemo rad našeg učenika.

MOJ SAN O OLIMPIJADI U MOJOJ DRŽAVI

Oživi i ti olimpijski duh!
Nek’ ta vatra u tebi se razbukta.                           Sead1
U tom ognju pet krugova
Jedna nam je želja ista:
Brže, više, jače.

Bori se, čovječe,
Pobjeda  nije imperativ.
Osnovni cilj nek’ ti bude da si tu
I da se boriš časno:
Više, jače, brže.

Upali se i ti pomoću konkavnog zrcala
Pa se razbuktaj u plamen.
Nek’ taj žar olimpizma
Tvog života put postane:
Jače, brže, više.

Trči, plivaj, veslaj, skijaj…
Prepreke ti nisu kraj.
Nek’ te vjetar nosi,
Nek’ te želja grije,
Izdrži, izdrži, izdrži.

Kao zastava se zavihori
Pa zbori da čuju, nek’ se ori:
Olimpijski duh se probudio u mojoj zemlji,
Eto nas stižemo uzdignutog čela!

ČESTITAMO !!!