5. oktobra 2018. godine, na prigodan način, obilježen je Dan učitelja/nastavnika u Planinarskom domu „Brezovača“ na Igmanu.„Brezovača“ na Igmanu.

Održana je Svečana sjednica Nastavničkog vijeća na kojoj se prisutnim članovima Nastavničkog vijeća obratio direktor Kerim Fejzagić, čestitavši im Dan nastavnika Kantona Sarajevo.

Ukazano je na značaj ovog datuma i istaknuto da se 5. oktobar  obilježava u sto država svijeta kao Dan učitelja/nastavnika, u znak sjećanja na isti datum iz 1966. godine, kada je u Parizu potpisana Preporuka o statusu učitelja.

Pročitana je i čestitka Ministarstva za obrazovanje, nauku i mlade KS u kojoj se zahvaljuje na postignutim rezultatima u dosadašnjem radu, uz želju da se ovako uspješno nastavi i dalje. Naglašena je važnost uloge prosvjetnih radnika u životima svih ljudi, kao i u životima naše djece, učenika i mladih.

Upriličeno je druženje u prelijepom ambijentu naše olimpijske planine, a bilo je i prilike za sportske aktivnosti.