Obilježen SVJETSKI DAN ORALNOG ZDRAVLJA

Predstavnici Stomatološke komore FBiH i Colgate-a posjetili su našu školu, Zavod za specijalno obrazovanje i odgoj djece “Mjedenica” kao i ostalih pet starogradskih osnovnih škola povodom obilježavanja Svjetskog dana oralnog zdravlja. Predavanje je održano za djecu drugih, trećih, sedmih i osmih razreda uz adekvatne poklone za održavanje oralne higijene iz palete Colgate-a. Predavanju u OŠ “Šejh Muhamed ef. Hadžijamaković” prisustvovao je i načelnik Općine Ibrahim Hadžibajrić. Predavanje je u našoj školi i medijski popratila RTV Vogošća. Učenici su s velikim interesovanjem pratili predavanje, koje je upotpunjeno i prigodnim paketićima namijenjenim učenicima u cilju poboljšanja oralnog zdravlja.
svjetski dan oralnog zdravlja svjetski dan oralnog zdravlja1