Danas, povodom Dana nezavisnosti Bosne i Hercegovine, delegacije svih nivoa vlasti u BiH,predstavnici Oružanih snaga Bosne i Hercegovine,boračkih udruženja i organizacija te predstavnici SABNOR-a  su položile cvijeće i vijence na Šehidskom groblju Kovači.

Odavanju počasti kao dijelu obilježavanja ovog državnog praznika prisustvovali su i učenici V1 i V2 razreda predvođeni učiteljicama Azrom Mujan i Edinom Fejzagić kao i članice volonterskog tima naše škole predvođene pedagogicom Amilom Osmanković.
kovačikovači1

Obilježavanju je prisustvovao i direktor škole Kerim Fejzagić kao  i pojedini roditelji naših učenika.

kovači3

kovači4

kovači5  kovači6

kovači7

kovači8

kovači9

Učenici su u pratnji nastavnika i direktora krenuli  u 8,30 sati te u laganoj šetnji došli na Šehidsko groblje Kovači   u 9,00 sati.

Na tom mjestu svi prisutni iskazali su počast šehidima.