U Centru za edukaciju i razvoj nastavnih tehnologija održan je Okrugli sto u sklopu aktivnosti izrade Strategije za uključivanje djece sa poteškoćama u razvoju sa sedmogodišnjim planom implementacije u Kantonu Sarajevo.Ove  aktivnosti provodi Ministarstvo za obrazovanje, nauku i mlade KS u saradnji sa Save the Children.
Iz naše škole Okruglom stolu prisustvovali su Emina Hrnjić, pedagogica, Amela Čehajić, nastavnica engleskog jezika, i Merima Skenderović, nastavnica bosanskog, hrvatskog, srpskog jezika i književnosti.
Nakon prezentacije prešlo se u rad po grupama te je svaka od grupa imala zastupljene različite oblasti o kojima je vođena rasprava. Zadatak svake grupe bio je da da prijedloge šta bi to trebalo biti uključeno u Strategiju.