MATEMATIKA

U subotu, 17.03.2012. godine, u prostoriijama naše škole održano je Općinsko takmičenje iz matematike. Ovo je tradicionalno Općinsko takmičenje učenika i učenica osnovnih škola s područja Starog Grada.

Našu školu predstavljali su odabrani učenici sedmih i osmih razreda. Takmičari su za izradu zadataka imali dva sata. Na licu mjesta su bili i članovi novinarske sekcije koji su o samom takmičenju porazgovarali sa mladim matematičarima iz drugih škola.

Učenik iz OŠ“Mula Mustafa Bašeskija“ nam je rekao da mu se sviđa atmosfera koja je vladala u školi, te je dodao da je zadatke mogao bolje uraditi. Pobjednica iz grupe osmih razreda osmogodišnjeg obrazovanja istakla je svoje zadovoljstvo da je zadovoljna organizacijom, kao i rezultatima takmičenja. Pošto se u posljednjih godinu dana mnogo radilo na uređenju naše škole nekolicina učenika je izjavila da je škola lijepo uređena i da izgleda kao nova.

Naša škola se nije uspjela plasirati dalje na Kantonalno takmičenje.

Prema broju osvojenih bodova rezultati su sljedeći:

Pojedinačno VII razredi
I mjesto – Edo Fejzić, OŠ „Vrhbosna“
II mjesto – Hamza Mehanović, OŠ „Hamdija Kreševljaković“
III mjesto – Benjamin Kežić, OŠ „Edhem Mulabdić“

Pojedinačno VIII razredi devetogodišnje obrazovanje
I mjesto – Mirza Sinanović, OŠ „Mula Mustafa Bašeskija“
II mjesto – Lamija Vrnjak, OŠ „Edhem Mulabdić“
III mjesto – Nizama Šemić, OŠ „Mula Mustafa Bašeskija“

Pojedinačno VIII razredi
I mjesto – Neira Kurtović, OŠ „Edhem Mulabdić“
II mjesto – Fatih Zukorlić, OŠ „Hamdija Kreševljaković“
III mjesto – Kenan Saračević, OŠ „Edhem Mulabdić“

Ekipno VII razredi
I mjesto – OŠ „Vrhbosna“
II mjesto – OŠ „Edhem Mulabdić“
III mjesto – OŠ „Hamdija Kreševljaković“

Ekipno VIII razredi devetogodišnje obrazovanje
I mjesto – OŠ „Mula Mustafa Bašeskija“
II mjesto – OŠ „Edhem Mulabdić“
III mjesto – OŠ „Saburina“

Ekipno VIII razredi
I mjesto – OŠ „Edhem Mulabdić“
II mjesto – OŠ „Hamdija Kreševljaković“
III mjesto – OŠ „Saburina“

Osnovna škola „Edhem Mulabdić“ u ukupnom ekipnom plasmanu osvojila je prvo mjesto. Drugo mjesto osvojila je OŠ „Hamdija Kreševljaković“, a treće OŠ „Mula Mustafa Bašeskija“.

Pobjednici su osvojili diplome i novčane nagrade, i učestvovat će na kantonalnom takmičenju, koje će biti održano 17. i 18. aprila 2012. godine.

Pripremila AJLA DŽANO, VIII-3