U subotu 08.12.2018. godine  počela je Liga osnovnih škola sa područja općine Stari Grad u organizaciji Službe za obrazovanje, kulturu i sport Općine Stari Grad i Košarkaškog kluba BBY-Stari Grad. Prvo kolo odigrano je u sportskoj sali OŠ „Mula Mustafa Bašeskija“. Planirano je mnogo interesantnih i zabavnih aktivnosti ove godine koje su vezane za samu ligu. Prvo će biti odigrano pet redovnih kola. Svako kolo druga škola sa područja Općine Stari Grad bit će domaćin takmičenja. Na kraju, u sklopu  Dana Općine Stari Grad u 2019. godini,  igrat će se završni turnir svih škola, na otvorenom poligonu u Općini Stari Grad u Štrosmajerovoj ulici.

Raspored utakmica prvog kola je bio:

– OŠ “Mula Mustafa Bašeskija“ – OŠ “Edhem Mulabdić“ 14.00 –  14.50 (mali poligon)

– OŠ “Hamdija Kreševljaković“ – OŠ “Vrhbosna“ “ 14.00 –  14.50 (mali poligon)

– OŠ “Saburina“ – OŠ“Šejh Muhamed ef. Hadžijamaković“ u 15.00 – 15.50 (mali poligon).

Proglašeni su i najtalentovaniji igrači kola: Iman Heco (OŠ „Mula Mustafa Bašeskija“), Esma Smajić (OŠ „Edhem Mulabdić“), Hana Komarica (OŠ „Hamdija Kreševljaković“), Azur Bešlija (OŠ „Vrhbosna“), Damir Džemaili (OŠ „Saburina“) i Harun Šehović (OŠ „Šejh Muhamed ef. Hadžijamaković“). Čestitamo mladim košarkašima.