HUMANITARNA  AKCIJA VIJEĆA UČENIKA

Nakon apela za pomoć oboljelom učeniku Samiru Hožbo od strane JU OŠ „Zahid Baručija“ Vijeće učenika naše škole pokrenulo je humanitarnu akciju prikupljanja novčanih sredstava, kako bi pomogli da se spasi još jedan mladi život.

Samir Hožbo, učenik Srednje medicinske škole-Jezero koji je prošle godine u OŠ „Zahid Baručija“ završio osmi razred obolio je od teške bolesti HODKIN’S LYMPHOTOMA čije je liječenje dugotrajno i moguće je samo u inostranstvu. Budući da je Samirova porodica u izuzetno teškom materijalnom stanju učenici naše škole odazvali su se apelu za pomoć i prikupili određena novčana sredstva.

Na taj način su doprinijeli pomoći u liječenju pomenutog dječaka i još jednom pokazali humanost.