Kao što smo već izvještavali 25.09.2018. godine utakmicama 1. kola, u Centru za mali fudbal Bentbaša počelo je peto izdanje Fudbalske lige osnovaca Starog Grada, a titulu brani dvostruki šampion ovog takmičenja OŠ „Hamdija Kreševljaković“ sa Vratnika.  Naši fudbaleri nakon poraza u prvoj utakmici minimalnim rezultatom upisali su dvije vezane pobjede. U srijedu 03.10.2018. godine odigrano je drugo kolo, a naša ekipa ostvarila je pobjedu rezultatom 2:0 protiv ekipe OŠ „Vrhbosna“ da bi u trećem kolu 10.10.2018godine zabilježili novu pobjedu rezultatom 3:1 protiv ekipe OŠ „Mula Mustafa Bašeskija“ i trenutno se nalazi na prvom mjestu na tabeli.

Ekipu naše škole ove godine predvodi nastavnica Adelina Čuljević, a čine je: Faris Mašić (IX-1 razred), Nidal Tinjak (VII-1 razred), Imran Rojo (IX-1 razred), Ali Sablja (VIII-2 razred), Hamza Šehović (IX-1 razred), Adis Alić (IX-1 razred), Rijad Bajrović (VII-1 razred), Nedim Šehović (VII-1 razred), Ali Hidić (IX-1 razred), Berin Hajdarević (IX-1 razred), Eman Salkić (IX-1 razred), Ali Kundo (IX-1 razred).

Čestitamo našim fudbalerima i njihovoj nastavnici na odličnim rezultatima i sportskom držanju, uz želju da pehar prvaka vrate u vitrine naše škole.