U srijedu 09.10.2019. učenici IV razreda naše škole u pratnji učiteljice Čengić Lejle prisustvovali su predstavi „Patuljak vam priča“ koja je održana u sklopu 12. dječijeg teatarskog festivala „Hajde svijete budi dijete“.

Festival organizuje Javna ustanova ‘Centar kulture i mladih’, a podržala ga je Općina Stari Grad. Traje od 07. do 11. oktobra, 2019. godine. Uz raznovrstan program dječijih predstava iz Bosne i Hercegovine i regije i kreativnih radionica, najmlađim gledaocima pruža priliku da razviju ljubav prema teatarskom stvaralaštvu.

Zanimljivost ove same posjete ogledala se i u tome da su učenici bili u prilici da upoznaju našeg poznatog glumca Enisa Bešlagića što su ovjekovječili zajedničkom fotografijom.