Dana 26.04.2016. godine Općina Stari Grad Sarajevo putem Službe za obrazovanje, kulturu i sport organizirala  je posjetu učenika VIII –ih razreda starogradskih osnovnih škola Memorijalnom centru Potočari Spomen-obilježju i mezarju za žrtve genocida iz jula 1995. godine, te su odali počast žrtvama genocida.
Učenicima i nastavnicima upriličen je historijski čas od strane kustosa Memorijalnog centra i obraćanje Hatidže Mehmedović predsjednice Udruženje „Srebreničke majke“, a zatim su obišli sakralni a onda i memorijalni dio Memorijalnog centra gdje su obišli Spomen sobu, pogledali film o genocidu u Srebrenici i posjetili Multimedijalnu sobu.
Memorijalni centar Potočari pored učenika sa područja Općine Stari Grad Sarajevo posjetili su i učenici i nastavnici bratske škole, JU OŠ „Treća osnovna škola Oborci“ Donji Vakuf.

srebrenica5
srebrenica1 srebrenica2

srebrenica4srebrenica 6Učenici naše škole su bili u pratnji direktora

škole kao vođe puta, razrednice Jasne Zelić, nastavnice Edine Golić i Harisa Habote, samostalnog referenta za plan i analizu.