U četvrtak, 10.11.2022. godine su učenici V-1 i V-2 razreda, u pratnji učiteljice Elife Sivro i nastavnice Almire Karčić posjetili Zemaljski muzej.

Učenici su posjetli Odjel za arheologiju, etnologiju, odjel prirodnih nauka sa botaničkim vrtom. U pratnji kustosa su pogledali stalnu i najznačajniju muzejsku postavku „Bosna i Hercegovina u prethistorijsko doba“ i upoznali se sa razvojem duhovne i materijalne kulture ljudi sa današnjeg prostora Bosne i Hercegovine. Pažljivo su pratili izlaganje kustosa ali i sami analizirali predmete iz perioda paleolitika, neolitika, bronzanog i kamenog.

Posjeta Zemaljskom muzeju je bila veoma poučna, učenici su obogatili svoje znanje o prirodnim i kulturno – historijskim tekovinama Bosne i Hercegovine.