Izložba “Njemačka-zemlja izuma”

U sklopu dodatne nastave iz njemačkog jezika učenici devetih razreda su dana, 27.09.2017. godine u periodu od 12:00 – 13:30 h uz pratnju nastavnice njemačkog jezika Hadžimuratović Arlete i nastavnice geografije Karčić Almire posjetili Historijski muzej Bosne i Hercegovine u kojem je u organizaciji Goethe-Instituta BiH organizovana izložba pod nazivom „Njemačka – zemlja izuma. Postavljeno je sedam tematskih eksponata (Informatika, Komunikacije, Medicina, Optika, Materijali, Energija, Mobilnost) na kojima su instalirani multimedijalni uređaji preko kojih su učesnici (učenici) gledali videomaterijale koji su bili sadržajno vezani za predmetne eksponate. Također u predmetnim videomaterijalima prezentovana je njemačka tehnološka industrija, kao jedna od najsavremenijih industrija u svijetu. Učesnicima je omogućen i eksperimentalni pokus (rad na mikseti, reproduciranje zvukova raznih motora, proizvodnja električne energije putem diname, gledanje kroz teleskop i sl.)