Dana 04.05.2018. godine, u sklopu 4. Festivala dječije umjetnosti  učenici III-1, IV-1 i IV-2 razreda, u pratnji svojih učiteljica Suade Huković, Alme Drljević i Elife Sivro,  prisustvovali su predstavi „Princezin rođendan“ u izvedbi Pozorišta za djecu Kragujevac. Predstava je odigrana u  BKC-u (Bosanski kulturni centar, Sarajevo) sa početkom u 12,00 sati. Istog dana učenici II-1 razreda u pratnji svoje učiteljice Lejle Čengić prisustvovali su književnoj radionici u BKC-u. Termin održavanja  radionice je bio od 13,00 do 14,00 sati. Književnica Jagoda Iličić je vodila radionicu. Ona je učenike, uz pomoć zanimljivih ilustracija, provela kroz  bajku kojoj je upravo ona autorica. Učenici su nakon toga ilustrovali ono što ih je najviše dojmilo i zaokupilo njihovu pažnju. Radionici je prisustvovao i poznati bosanskohercegovački pjesnik Mirsad Bečirbašić. Učenici su stekli nova iskustva i poznanstva te uživali u izuzetno kvalitetnoj književnoj radionici.