Dan sigurnijeg Interneta obilježava se 11. februara, a ove godine bit će obilježen pod motom „Stvorimo bolji internet zajedno“. Tim povodom, SID Komitet BiH u saradnji sa partnerskom nevladinom organizacijom iz regije, NVO Centar za nestalu i zlostavljanu djecu, realizirat će izradu posebne web stranice i aplikacije za online takmičenje za djecu.

Takmičenje će se sastojati od online kviza sa pitanjima vezanim za sigurno korištenje interneta, a mogu mu pristupiti svi učenici osnovnih škola. Bit će dostupan putem web stranice www.boljiinternet.com i aktivan samo na dan obilježavanja, 11. februara, od 09:00 do 19:00 sati.

Učenici, koji žele da učestvuju u ovom online kvizu, trebaju se registrovati u utorak, 11. februara i dobiti identifikacijski broj, nakon čega će moći pristupiti kvizu. Imena pobjednika i nagrade bit će objavljene na web stranici, dok će termin svečanog proglašenja pobjednika i dodjele nagrada biti naknadno dogovoren. Sretno!