U srijedu, 05.09.2018. godine upriličen je svečani prijem za prvačiće iz osnovnih škola u Starom Gradu. Manifestacija je održana na Baščaršijskom trgu u 11,00 sati gdje je Općina Stari Grad za njih organizirala podjelu ruksaka, školskog pribora i slatkiša.

Ove godine u Starom Gradu upisano je 280 prvačića. Najmlađi učenici su se danas na Baščaršiji družili sa maskotama Mikija i Mini Mausa, a potom uživali u mađioničarskoj predstavi.

Sretan početak školovanja prvačićima i njihovim roditeljima zaželio je općinski načelnik Ibrahim Hadžibajrić.

Pored ruksaka za prvačiće, svaki razred dobio je paket školskog pribora, kao i korpe slatkiša kojima će se počastiti u školi. Zabavi na Baščaršijskom trgu prisustvovali su prvačići šest osnovnih škola iz Starog Grada i Zavoda Mjedenica. Iz naše škole mafestaciji su prisustvovali učenici oba odjeljenja prvog razreda u pratnji svojih učiteljica Alme Drljević i Elife Sivro.