U petak 24.11.2017.godine u školi je održana priredba povodom obilježavanja Dana državnosti BiH. Nakon intoniranja državne himne, voditelji Amina Selimbegović i Edin Vatrić su najavili prigodan referat za ovu priliku koji je pripremio učenik Edin Muranović iz VI-1 razreda. Potom je nastupio školski hor sa pjesmom „Bosno moja“, zatim recital „Bosna“ koji su izveli članovi Dramsko-recitatorske sekcije predmetne nastave.

Voditelji su potom najavili nastup Ritmičke sekcije uz muzičku numeru „Despasito“ te Dramsko-recitatorsku sekciju razredne nastave sa recitalima „Moja domovina“, „Pitaju me“ i „Bosanske serdžade“.

Priredbi je prisustvovao i predstavnik UABNOR-a Stari Grad, Salko Tinjak, koji se kratko obratio, čestitavši praznik, i uručio knjigu učeniku IX-1 razreda Harunu Omeragiću kao poklon za učešće na literarnom natječaju koje realizira ovo udruženje a povodom Dana državnosti BiH.