U srijedu 01.11.2017. godine održana je radionica za članove Vijeća učenika koja je ujedno i prva od aktivnosti koje se realiziraju u sklopu organizacije školskog bazara.
Školski bazar će se održati u ponedjeljak 18.12. 2017. u našoj školi, a sva prikupljena sredstva usmjerit će se na uređenje školskog dvorišta.

Za vrijeme radionice članovi Vijeća učenika su se upoznali sa ebru tehnikom slikanja. Tehniku je pokazala pedagogica, Emina Hrnjić. Ebru je umjetnost slikanja po površini vode. Neke od specifičnosti ebrua jesu  to, da se ne mogu izraditi dva identična ili potpuno ista ebrua, zatim da sam umjetnik ne može znati ustvari kako izgleda njegova slika sve dok papir ne izvuče iz posude. Neki od velikana su ebru smatrali trenutnim stanjem čovjekove duše, što zbog odabira boja, kompozicije ili izgleda same slike koju dotična osoba slika, pa su ebru definisali i kao umjetnost čovjekove duše.

Cilj radionice je bio da se putem ebru tehnike slikanja pripremi materijal za izradu ukrasnih kutija.