Predstavljanje Srednje škole „Maarif Koledž“

U ponedjeljak, 26.03.2018. godine, našu školu posjetili su predstavnici Srednje škole „Maarif Koledž“, profesori Lejla Sabljica i Adnan Islamović. Tom prilikom učenicima IX razreda prezentiran je rad te škole, kao i mogućnosti koje se pružaju učenicima koji odluče da upišu ovu srednju školu. Pored ostalog, prezentiran je plan i program Škole i smjerovi za koje se učenici mogu opredijeliti. Kao važna činjenica istaknuto je da učenici, pored Plana i programa Kantona Sarajevo, mogu nastavu pohađati po Cambridge planu i programu. Pored obrazovne komponente naglašena je i uloga škole u odgoju učenika, čemu se u školi posvećuje posebna pažnja. Profesori Lejla Sabljica i Adnan Islamović istakli su da Fondacija za razvoj obrazovanja Sarajevo i ove godine dodjeljuje stipendije učenicima IX razreda koji žele upisati Gimnaziju “Maarif koledž”. Svi učenici imaju jednake šanse da, na osnovu svog znanja i sposobnosti, osvoje vrijedne stipendije. Test obuhvata gradivo iz matematike, bosanskog jezika i engleskog jezika, te pitanja iz općeg znanja. U zavisnosti od postignutih rezultata, učenici imaju mogućnost da ostvare stipendije u iznosu od 25% do 100% od ukupne cijene školarine. Osvojena stipendija se odnosi na cjelokupno četverogodišnje školovanje. Prijava za testiranje je obavezna i može se izvršiti na maarif.edu.ba/bs/form/stipendija do 13. aprila 2018. godine do 12:00 sati. Pozvani su svi zainteresirani učenici da pristupe testiranju i osvoje vrijedne stipendije. Testiranje će biti održano 14. aprila 2018. godine.