U četvrtak, 06.12.2018. godine, u kabinetu historije u našoj školi održana je radionica „Profesionalna orijentacija i informisanje kroz promociju zanata“ u organizaciji Obrtničke komore KS, a uz prethodno pribavljenu saglasnost Ministarstva za obrazovanje, nauku i mlade KS i podršku Općine Stari Grad. Ova radionica održana je u sklopu programa profesionalne orijentacije učenika devetog razreda. Radionici je prisustvovala i pedagogica škole Irma Bozalija kao i razrednica IX-1 razreda Arleta Hadžimuratović. Učenicima se, nakon pozdravnih riječi direktora naše škole, prvo obratio Naser Idrizagić, predsjednik Okrtničke komore KS, te objasnio svrhu i ciljeve ovakvih radionica. Tom prilikom naveo je spremnost Općine Stari Grad da stipendira učenike koji se odluče da upišu neku od škola u kojoj se učenici obrazuju za ove profile zanimanja, tačnije deficitarnih i starih tradicionalnih zanata.   Učenicima su svoje zanate predstavili Midhat Bećar (filigran), Šerif Hodović (monter centralnog grijanja), Adnan Talić (obućar), Adnan Jusić (limar) i Kenan Džaferović (frizer). Kenan Džaferović, inače bivši učenik naše škole, a danas istaknuti muški frizer, danas je i roditelj učenika naše škole.