U okviru programa profesionalne orijentacije u srijedu, 23.05.2018. godine realizirana je posjeta JU Srednjoj školi poljoprivrede, prehrane, veterine i uslužnih djelatnosti, za učenike IX razreda.

Ova srednja škola obrazuje učenike za zanimanja iz oblasti: Poljoprivredni tehničar; Prehrambeni tehničar; Nutricionist tehničar; Veterinarski tehničar; Kozmetički tehničar; Frizer; Cvjećar; Pekar; Mesar; Mljekar. U sklopu Dana otvorenih vrata učenici ove škole su predstavili svoje projekte.

Prethodne sedmice u okviru programa profesionalne orijentacije učenici IX razreda su u pratnji pedagoga škole, Emine Hrnjić posjetili JU Srednju ugostiteljsko-turističku školu. Škola ostvaruje Plan i program Ministarstva za obrazobanje, nauku i mlade Kantona Sarajeva za stručna zvanja: Turistički tehničar; Ugostiteljski tehničar; Kuhar-tehnolog; Konobar tehnolog; Poslastičar-tehnolog.