U ponedjeljak 15.10.2018. godine obilježen je Dan bijelog štapa druženjem sa članovima Sportskog društva slijepih i slabovidnih KS i takmičenjem učenika osnovnih škola u pikadu za slijepe u organizaciji Općine Stari Grad. Druženje je upriličeno u 12,00 sati u prostorijama Sportskog društva slijepih i slabovidnih KS, ulica Podgaj broj 7.

Našu školu predstavljali su učenici: Džekman Naida, Divjan Tarik i Tinjak Nidal (svi učenici VII-1 razreda). Učenici su bili u pratnji svoje razrednice Almire Karčić i direktora Kerima Fejzagića.

Tom prilikom naša ekipa pokazala se odlično u ovoj sportskoj disciplini, osvojivši prvo mjesto u konkurenciji pet starogradskih osnovnih škola.  Na kraju takmičenja uslijedilo je uručivanje nagrada i fotografisanje.