“ČISTE ULICE-OGLEDALO GRADA”

U našoj školi u sklopu projekta  Zaštita životne sredine
pod nazivom “Čiste ulice–ogledalo grada” kojeg realizira sekcija CIVITAS pod rukovodstvom voditeljice sekcije NERMINE KURTOVIĆ danas je organizirana  kreativna radionica čiji je najvažniji cilj podizanje ekološke svijesti kod učenika, a samim tim i cijelog društva.radionica1

Radionica je osmišljena tako da su članovi sekcije CIVITAS:Čajo Minja,Hodžić Amina,Mangafić Hamza,Ibišević Alem,Hodžić Haris i Granulo Selma u ulozi trenera zajedno sa mlađim učenicima II-1 i V-1 razreda izrađivali plakate koji upućuju na značaj zaštite prirode i njenih resursa.

U svemu su im pomogli i članovi Ekološke sekcije Vatrenjak Berina i Bakaršić Ilda.

Priroda je živa, ali ona polagano umire, kako je spasiti?
Kako možemo ublažiti simptome njene bolesti?
Da li kupite smeće za sobom kad idete na izlet, ili spadate u one osobe koje ostave sve u grmu ili na livadi?
Šta uopšte pojedinac moze učiniti za zaštitu majke Prirode?
Ovo su samo neka od pitanja na koja su sudionici radionice dali odgovore.

Nakon izrade plakata naši najmlađi učenici su pod koordinacijom svojih trenera izlagali svoje radove, skrenuvši pažnju na značaj očuvanja vode, zraka, šuma, zemljišta i planete zemlje uopšte.

Današnju radionicu propratila je i TVSA direktnim uključivanjem u jutarnji program.