Utakmice petog kola BH Telecom fudbalske lige osnovnih škola Starog Grada odigrane su jučer, 15. oktobra, u Centru za mali nogomet “Bentbaša”.

Utakmica između selekcija osnovnih škola “Hamdija Kreševljaković” i “Vrhbosna” završila je rezultatom 0:1. Ekipe “Edhem Mulabdić” i “Šejh Muhamed ef. Hadžijamaković” odigrale su 1:2, a utakmica između selekcija “Mula Mustafa Bašeskija” i „Saburina“ završila je rezultatom 2:1.
Gost petog kola bio je Agim Nikolić, trener u omladinskom pogonu Fudbalskog kluba „Sarajevo“. I dalje na listi strijelaca najbolji je Aldin Pojata sa postignutih 11 golova, a najmlađi igrač lige je osmogodišnji Arman Hrvat, koji pohađa treći razred OŠ „Saburina“.
Utakmice šestog kola BH Telecom fudbalske lige osnovnih škola Starog Grada igraju se u četvrtak (22. oktobra, 2015. godine).