13.03.2018. godine, u utorak, odigrane su posljednje partije Šahovske lige za dječake i djevojčice osnovnih škola Općine Stari Grad. Nakon veoma interesantnih i izjednačenih borbi u ovoj sezoni Šahovske lige Starog Grada 2017/2018., najbolje rezultate je postigla šahovska ekipa OŠ „Vrhbosna“. Drugo mjesto je pripalo je OŠ „Edhem Mulabdić“, a treće OŠ „Šejh Muhamed ef. Hadžijamaković“. Među najuspješnijim učesnicima su dva naša učenika i to Elvir Kadrispahić i Salko Sabljica. Učenike je pripremao i vodio nastavnik Emir Jasenčić.
Ekipna šahovska liga je održana pod pokroviteljstvom Općine Stari Grad Sarajevo u prostorijama OŠ „Hamdija Kreševljaković“.
Nagrade najuspješnijim ekipama i učesnicima bit će dodjeljena 08. maja, 2018. godine na centralnoj svečanosti koja će biti organizovana povodom Dana Općine.