U ponedjeljak, 27.05.2019. godine, otvoren je jednodnevni Sajam srednjih škola, na kojem su se učenici koji završavaju deveti razred osnovne škole i njihovi roditelji upoznali sa programima i zanimanjima koje nude srednje škole. Sajam je otvorila ministrica za obrazovanje, nauku i mlade KS Zineta Bogunić.
Sajmu su prisustvovali i učenici IX razreda naše škole predvođeni pedagogicom Eminom Hrnjić i nastavnicom Almirom Karčić. Trideset i šest škola je kroz svoje prezentacije ponudilo najznačajnije informacije o svom radu i funkcioniranju, osnovnim djelatnostima kojima se bave, te načinima na koje su ove ustanove povezane sa poslodavcima, te kakva je konkurentnost na tržištu rada nakon završetka ovih srednjih škola.Ovaj sajam organizira resorno ministarstvo u saradnji sa Zajednicom srednjih škola, a trajao je u periodu od 12.00 do 18.00 sati na platou ispred BBI centra.