Dana 09.12.2015. godine u prostorijama JU OŠ „Šejh Muhamed ef. Hadžijamaković“ Sarajevo održan je školski čas u okviru projekta:„Sat kodiranja 2015“-globalni pokret koji učenicima širom svijeta želi da predstavi osnove programiranja i da im približi algoritamski način razmišljanja.

Naime, riječ je o najvećem edukativnog događaju u svijetu –  Svako bilo gdje može učiti osnove kodiranja tokom Sedmice informatičke edukacije od 7. do 13. decembra 2015. godine, organiziran od strane resursnog centara Centra za promociju civilnog društva (CPCD) sa ciljem uključivanja što većeg broja mladih iz Bosne i Hercegovine u najveći globalni edukativno-informatički događaj na svijetu. Sat kodiranja vrlo je  značajan pokret koji je od svog nastanka pa do danas napravio više nego svi edukativni projekti zajedno. Uveo je mnoge mlade širom svijeta u svijet informatike i programiranja, koji će nastaviti da se edukuju u tom pravcu. Zato su se učenici JU OŠ „Šejh Muhamed ef. Hadžijamaković“ Sarajevo pod vodstvom nastvnika Informatike, Emira Jasenčića priključili akciji „Sat kodiranja 2015“, te na taj način postali dio ovog globalnog pokreta dobivši certifikate o uspješnom učešću.

sat kodiranja 2sat kodiranja 1sat kodiranja 3

sat kodiranja 5