STOMATOLOG

U utorak, 27.11.2012., u 08,00 sati u školskoj biblioteci realiziran  je sistematski pregled zuba i usta za učenike VII1 i VII2  razreda. Ovo su redovne aktivnosti koje provodi Stomatološka služba OJ Doma zdravlja Stari Grad u drugom i sedmom razredu osnovne škole. Sistematski pregled za učenike drugog razreda bit će izvršen sutra, 28.11.2012., u 14,15 sati u istoj prostoriji.

Zubni karijes jedna je od najrašireniji bolesti školske djece. Kako bi spriječili pojavu karijesa zube treba prati dva puta dnevno zubnom pastom koja sadrži flour, te se pravilno hraniti kako bi zubi bili zdravi i čvrsti.

Nakon pregleda učenicima je preporučen dalji tretman te im je upriličena obuka o pravilnom pranju zuba kao i načinima zaštite zuba.