U okviru programa Ministarstva za odgoj i obrazovanje KS i Instituta za razvoj preduniverzitetskog obrazovanja Kantona Sarajevo, u našoj školi održane su radionica za roditelje/staratelje pod nazivom: “Rastimo zajedno””Moj element”, “Psihološke potrebe učenika” i “U roditeljstvu je riječ o roditeljima!” Radionice su realizirale Svetlana Balta školski psiholog i Samira Leventa pedagog škole.

Poruke radionica su “Kad su ljudi u elementu, najsnažnije osjećaju da su upravo ono što jesu, duboko su nadahnuti i postižu uspjehe na svojim najvišim razinama.” Pomozimo djeci da otkriju svoj element tako što ćemo im stvarati mogućnosti da iskuse raznolike aktivnosti, pažljivo ih slušati kad govore o onome što ih zanima, pružiti im podršku i djelovati kao uzor.
Zahvaljujemo se roditeljima na izdvojenom vremenu i aktivnom učešću!

“Zajedno sa djecom rastemo i u roditeljskim i u profesionalnim ulogama- svakodnevno.”