U srijedu, 07. 02. 2018. godine, započela je realizacija projekta „Škola skijanja“ za sve učenike šestih razreda osnovnih škola u organizaciji Ministarstva za obrazovanje, nauku i mlade Kantona Sarajevo. Ovaj projekat trajat će narednih šest sedmica. Sve škole su raspoređene po smjenama, a u ovoj prvoj sedmici obuku će proći učenici naše škole i to u trajanju od pet radnih dana.
Voditelj obuke za naše učenike je nastavnica Adelina Čuljević, koja je i certificirani instruktor skijanja. Đacima je obezbjeđena osnovna skijaška oprema, prijevoz i ski karte, a ovisno o vremenskim prilikama oni će skijati na Malom i Velikom polju na Igmanu.
Pripremljen je, i podijeljen svim učenicima, priručnik pod nazivom “Skijanje za djecu”, koji daje jasne i kratke upute, kao i savjete za kvalitenije i efikasnije skijanje na planinama.
Na planinama će svakodnevno boraviti oko 700 učenika, koji će sa nastavnicima i instruktorima skijanja učiti osnove ovog zimskog sporta.