F O J N I C A

U jutarnjim satima 3.6.2013. godine, u ponedjeljak,učenici četvrtih razreda naše škole sa svojim učiteljicama Elifom Sivro i Suadom Huković su autobusom u organizaciji Fox Travel agencije otputovali u Fojnicu. fojnica1Škola u prirodi če trajati do 6. juna kada očekujemo njihov povratak u Sarajevo. Tokom boravka učenici će sa učiteljicama boraviti u apartmanskom naselju AQUAREUMAL.

4. 6. 2013. godine u 16,00 sati u posjetu školi u prirodi i uvid u aktivnosti učenika i učiteljica došao je direktor škole, Kerim Fejzagić. Učenici su se upravo vratili sa sportskih aktivnosti.
FOJNICA2

Direktor je posjetio apartmane u kojima naši učenici borave. FOJNICA5
Tokom dana upriličena je šetnja do Franjevačkog samostana i obilazak muzeja u kojem se čuvaju rijetke relikvije, slike, arhiv, biblioteku, kao i čuvena „Ahdnama” – ukaz sultana Mehmed II Fatiha za bosanske franjevce koja se sa pravom može smatrati pretečom Evropske povelje o ljudskim pravima te ogrtač fra Anđelka Zvizdovića kojim ga je ogrnuo sultan.
FOJNICA4

Sve aktivnosti su dobro isplanirane i cijeli dan je popunjen različitim sadržajima.