U periodu od 18.06. do 22. 6. 2018. godine realizovana je škola u prirodi za učenike trećeg i četvrtog razreda naše škole u “Sportsko-rekreativnom centru Bossina” u Zaostrogu u saradnji sa putničko-turističkom agencijom „BABIĆ BISSTOURS“ d.o.o. iz Zenice.  U realizaciji su učestvovala tri odjeljenja III-1, IV-1 i IV-2 (47 učenika) u pratnji svojih učiteljica Suade Huković, Alme Drljević i Elife Sivro.  S nama u pratnji bili su jedna roditeljka i dva animatora iz agencije. Sve posjete i aktivnosti su protekle po planu i u najboljem redu. Na odlasku posjetili smo muzej “Bitka za ranjenike na Neretvi” u Jablanici, proizvodni pogon “LEDO” u Čitluku i etno selo “Herceg” u Međugorju. U povratku posjetili smo Počitelj.