31.08.2019. godine, načelnik Općine Stari Grad Ibrahim Hadžibajrić i Safudin Čengić, direktor Centrotrans Eurolines potpisali su ugovor za prevoz učenika sa Sedrenika Hrida i Obhodže u školskoj 2018/2019. godini. Potpisivanju ugovora prisustvovalo je i šest učenika naše škole koji koriste ovaj prevoz u pratnji nastavnice Almire Karčić i direktora Kerima Fejzagića.

Zbog neredovnog gradskog prijevoza u navedenim naseljima gdje ima 213 učenika, načelnik Općine Stari Grad je obezbjedio besplatan prijevoz. Potrebne procedure provela je Općina Stari Grad Sarajevo, a sredstva kojima će se finansirati prevoz refundirat će Ministarstvo saobraćaja Kantona Sarajevo.

Moderni minibusi kojima će se vršiti prijevoz učenika danas su predstavljeni, oni su između ostalog osposobljeni i za djecu u kolicima.