Kantonalno takmičenje
ATLETSKI KUP

U petak, 22. 09. 2017. godine održan je Atletski kup za osnovne Kantona Sarajevo 2017. u organizaciji Atletskog saveza Kantona Sarajevo pod pokroviteljstvom Ministarstva kulture i sporta Kantona Sarajevo uz tehničkog organizatora natjecanja AK “Sarajevo”. Sva takmičenja održana su na Atletskom poligonu Atletskog kluba „Sarajevo“ na Koševu.
Našu školu predstavljalo je 17 učenika (djevojčica i dječaka) i to: Hamza Miladin (VII-1), Kelma Alić (VII-1), Amina Hećo (VII-1), Amina Kadić (VII-1), Adna Đozo (VIII-1), Emina Semendrić (VIII-1), Ali Kundo (VIII-1), Adis Alić (VIII-1),Berina Pilav (IX-1), Emina Selimbegović (IX-1), Dalila Spahić (IX-2), Faris Agić (IX-1), Edin Vatrić (IX-2), Salko Sabljica (IX-2), Kemal Golo (IX-2), Elvir Kadrispahić (IX-2) i Džejna Ribica (IX-2) u pratnji nastavnika Adeline Čuljević i Adnana Smajevića te socijalne radnice Mubere Smajlović. Discipline u kojima su se takmičili učenici i učenice osnovnih škola KS su : trčanje 60, 300 i 1000 metara, skok u dalj 4 x 100m i kugla(4kg).

Naši takmičari ostvarili su odlične rezultate u pojedinačnim i zajedničkim nastupima te su u ukupnom plasmanu osvojili prvo mjesto u konkurenciji osnovnih škola sa područja općine Stari Grad.