Danas je u JU OŠ „Stari Ilijaš“ Obrazovni centar za demokratiju i ljudska prava „CIVITAS“, uz pomoć i podršku Ureda za odnose s javnošću Američke ambasade u Sarajevu, organizirao svečani prijem povodom donacije udžbenika i didaktičko-metodičkog materijala školskim bibliotekama za nastavu predmeta Građansko obrazovanje.
Svečanom prijemu prisustvovali su predstavnici Ministarstva za obrazovanje, nauku i mlade Kantona Sarajevo, Prosvjetno-pedagoškog zavoda, CIVITAS-a i predstavnik donatora, otpravnik poslova Ambasade SAD-a u Bosni i Hercegovini Nicholas Hill.donacija udžbenika

Iz naše škole svečanosti su prisustvovali direktor Kerim Fejzagić i nastavnica Građanskog obrazovanja Amina Sućeska.
donacija udžbenika2
Donaciju čine: udžbenik za osnovnu školu, udžbenik za srednju školu i „Projekt građanin“, didaktičko-metodički materijal za nastavnike.