U sklopu manifestacije Selam, ya Resulallah 2018. održan je Svečani program polaznika vjeronauke osnovnih i srednjih škola u srijedu, 05.12.2018. godine, sa početkom u 12.00 sati, u Velikoj sali Općine Novi Grad. U ovom programu učešće su uzeli i učenici naše škole sa prigodnim recitalom „Muhammed a.s.“. Nastupali su učenici: Adna Mahmutović (VIII-2), Amra Bečirović (VIII-2), Emina Bakaršić (VII-1) i Abdulah Ganomeh (IV-1) koje je pripremala nastavnica Mevlida Babović.

Manifestacija Dani o Allahovom poslaniku “Selam, ya Resulallah 2018”, koju organizira Medžlis islamske zajednice Sarajevo održava se od 9. novembra do 8. decembra, a svečano otvorenje bilo je upriličeno ispred Baščaršijske džamije. Manifestacijom se u hidžretskom mjesecu Rebiu-l-evvelu obilježava rođenje posljednjeg Božijeg poslanika Muhammeda, a.s. kako bi se istaknule univerzalne vrijednosti islama: ljubav, solidarnost, altruizam, volonterizam, kojima je učio i pozivao Poslanik, a.s. Fokus ovogodišnje manifestacije je razvijanje socijalne osjetljivosti prema svim potrebitim kategorijama u društvu.