07.09.2018. godine, s početkom u 10,00 sati (Dom mladih-Centar Skenderija, Terezija bb) Ministarstvo za obrazovanje, nauku i mlade Kantona Sarajevo je i ove godine organiziralo svečanost za najizvrsnije učenike osnovnih škola Kantona Sarajevo koji su se tokom protekle 2017./2018. školske godine posebno iskazali u nastavnim i vannastavnim aktivnostima, te realizaciji projekata i promociji svojih škola.

Ispred naše škole navedenom događaju prisustvovao je učenik Harun Čovčić. Promocija učenika upriličena je u saradnji sa školama, a prisustvovali su roditelji, nastavnici i direktori škola. Ovom prilikom, ministar je istaknutim učenicima uručio prigodne edukativne poklone i poručio da nastave sa svojim zalaganjima i uspjesima.