U nedjelju, 07.05.2017. godine učenici naše škole ( Edin Vatrić, Dalila Spahić, Afan Turković, Faris Agić, Amila Melez, Salko Sabljica i Džana Kuldija) su učestvovali u projektu koji je osnovan od strane European Film Academy.
Jedna od učesnica u projektu, Džana Kuldija, je našem novinaru ispričala sljedeće: “Na ulazu su nas evidentirali i dobili smo akreditacije. Zatim smo dobili fascikle u kojima smo bilježili naša mišljenja o filmovima, da bi nam  na kraju bilo lakše da odlučimo koji je najbolji.Bila su tu i dva posmatrača koji su pratili šta i kako radimo. Nakon završetka projekcije prvog filma imali smo diskusije sa značajnim ljudima iz BH filmske branše. Gosti su nam pomogli da shvatimo poruke iz pregledanim filmova. Nakon projekcije drugog filma, imali smo pauzu za ručak, pa opet upisivanje u evidenciju, a nakon toga smo pogledali i treći film. Nakon ponovne predah-pauze uslijedila je dodjela diploma učesnicima, glasanje i livestream proglašenja prvog, drugog i trećeg mjesta. Vrlo je zanimljivo da su prva tri mjesta zauzeli filmovi iz Njemačke.”