Još traje drugi upisni rok

I u starogradskim školama u toku je drugi krug upisa mališana u prvi razred osnovnih škola, koji će trajati do kraja augusta. U prvom upisnom roku za školsku 2014/2015. godinu, na području općine Stari Grad u prvi razred osnovnih škola upisano je 205 prvačića. Pravo upisa imala su djeca koja su do 01. marta napunila pet i po godina (godišta rođenja 2008. i 2009.). Od ukupnog broja upisanih mališana 108 je djevojčica i 97 dječaka.
Ove godine u prvom krugu najviše djece upisano je u OŠ “Mula Mustafa Bašeskija” i to njih 56, a OŠ “Edhem Mulabdić” dobila je 50 prvačića. U OŠ “Vrhbosna” upisalo se 34 djece, a u Osnovnu školu “Hamdija Kreševljaković” 31 mališan. OŠ “Šejh Muhamed ef.Hadžijamaković” bogatija je za 18 prvačića. Najmanje djece, njih 16, upisalo se u OŠ “Saburina”.

Preuzeto sa www.starigrad.ba