Nakon poziva  Ministarstva za obrazovanje, nauku i mlade KS naša škola uključila se u realizaciju projekta „Uređenje školskih vrtova“ koji se odvija pod pokroviteljstvom Ministarstva prostornog uređenja i zaštite okoliša KS. Imenovane su dva predstavnika naše škole (Baždar Izudin i Senad Hatibović) koji su uspostavili komunikaciju sa stručnim timom KJKP „Park“ i to Nenadom Radovićem i Lejlom Turajlić te otišli u rasadnik u Nedžarićima. Tamo  im je sugerisan izbor sadnica sezonskog cvijeća kao i manji asortiman sobnog bilja. Školi je na raspolaganju bio izbor cvijeća i zemlje u ukupnoj vrijednosti od 650 KM.

Nakon dovoza sadnica pristupilo se sadnji cvijeća na zemljanim površinama koje se nalaze ispred ulaza u školu.
vrt1U ove aktivnosti uključili su se i učenici, članovi Ekološke sekcije škole, što značajno doprinosi podizanju svijesti o zaštiti i čuvanju okoliša i zelenih površina.
vrt2vrt3vrt4