Besplatna edukacija iz oblasti opće informatike za starogradske učenike i studente završena je u subotu (22. septembra) i svim polaznicima uručeni su certifikati o uspješnoj okončanoj obuci.
Riječ je o besplatnom kursu kojeg u sklopu projekta “Sklonimo mlade s ulica- obuka učenika za kreativna zanimanja” zajedno realizuju općina Stari Grad i Udruženje za razvoj društva “Kap”.

U drugom ciklusu ovog projekta, koji je počeo edukacijom iz oblasti iz informatike, za sve zainteresovane učenike i studente bit će organizovani i besplatni kursevi iz oblasti: rad s TV kamerom, rad u videomontaži, rad u photoshopu i rad u programu Quark. Edukativne radionice bit će održavane svake subote od 10 do 12 sati u Osnovnoj školi “Mula Mustafa Bašeskija”, a svaka oblast bit će obrađivana mjesec dana.
U sklopu ovog projekta do sada su organizovani besplatni kursevi iz oblasti: novinarstvo, web dizajn, programiranje i razvoj web-stranice, fotografija i obrada fotografije i grafički dizajn.

Preuzeto sa www.starigrad.ba