Š K O L A      S K I J A NJ A

Veselo je jutros bilo ispred OŠ „Edhem Mulabdić“. Sve je vrvilo od šarenila učenika i skijaške opreme spremljene za prve slalome i spustove.
Bili su tu: pedagogica Amila Osmanković, nastavnica Samira Bayram i direktor Kerim Fejzagić da isprate naše mlade skijaše-početnike.

skijanje
Prva petodnevna smjena škole skijanja počela je danas na Velikom polju na Igmanu i trajat će do petka (11. januara) , a obuhvaćeni su osim 26 učenika iz naše škole i učenici iz osnovnih škola “Hamdija Kreševljaković” i “Saburina”. Svim polaznicima su osigurani instruktori,prevoz,smještaj,hrana, zdravstveni nadzor i osiguranje.

skijanje1

Školu skijanja već tradicionalno za svoje najmlađe stanovnike organizuje općina Stari Grad putem Službe za obrazovanje, kulturu i sport.

Djeca će obuci prisustvovati besplatno, a sve troškove snosit će općina Stari Grad. Tehničku pomoć u realizaciji ovog projekta pružio je Ski klub „Širokača“.