SVJETSKI DAN DIJEBETESA

Svjetski dan dijabetesa ove godine obilježava se pod sloganom “Zaštitimo našu budućnost“, a kampanja koja se tim povodom provodi ima za cilj podići svijest o značaju problema i usmjeriti aktivnosti ka zaštiti zdravlja budućih generacija.

Poster Svjetskog dana šećerne bolesti

Plavi krug znak je jedinstva globalne dijabetičke zajednice kao odgovora na pandemiju šećerne bolesti.
Svjetski dan dijabetesa 2012. obilježava se od 2008.godine.

U okviru kampanje učenici naše škole, predstavnici sedmog, osmog i devetog razreda su se u pratnji pedagogice škole pridružili članovima udruženja dijabetičara u šetnji „Pet do dvanaest“ od Katedrale do Trga djece Sarajeva gdje su polaganjem cvijeća na spomenik ubijenoj djeci Sarajeva odali počast djeci žrtvama rata. Nakon toga, uslijedilo je druženje sa članovima udruženja uz užinu i prigodan program.