Danas su učenici IX-1 i VIII-1 razreda u pratnji nastavnica Jasne Zelić i Almire Karčić posjetili Muzej ratnog djetinjstva.Dobrodošlicu nam je poželjela Mia Babić, kustosica u MRD, koja je prisutne upoznala sa historijom Muzeja, njegovim radom i ciljevima.Učenici su vidjeli lične predmete, fotografije, pisma i crteže djece koja su sad odrasle osobe.Svaki eksponat je priča za sebe koja dočarava odrastanje u Sarajevu u periodu od 1992. do 1995.godine.Audio i video snimci su najviše impresionirali učenike, jer su svjedoci govorili načinu igre u podrumu, čitanju pri svijeći, borbi protiv vaški, njihovom snalažljivosti i očuvanju dječjeg duha u tako teškim uslovima.Današnja posjeta donijela je učenicima mnogo novih saznanja o ratu u Bosni i Hercegovini.

Opširnije na linku:

MUZEJ RATNOG DJETINJSTVA